GOOOL RUSESCU! A lovit la 3 minute dupa ce a fost bagat in teren de Osmanlispor!

Raul Rusescu Osmanlispor Stranieri
Data publicarii: Sambata 16 Aprilie 2016, 15:47
Data actualizarii: Sambata 16 Aprilie 2016, 15:47

Raul Rusescu are sanse mari sa joace la anul in Europa League.

Atacantul roman a marcat golul prin care Osmanlispor s-a impus cu 1-0 in deplasare in fata lui Rizespor intr-un meci din etapa a 29-a a campionatului din Turcia.

Rusescu a inscris in minutul 83, la 3 minute dupa ce fusese introdus pe teren, si a ajuns la 9 reusite in campionat. Mijlocasul Gabriel Torje nu a facut parte din lotul lui Osmanlispor, la care fundasul Lukasz Szukala, fostul jucator al Stelei, a jucat pana in minutul 77.

Osmanlispor este pe locul 5, cu 44 de puncte, si are sansa sa se califice in viitoarea editie a Europa League.

Lider este Besiktas, cu 66 de puncte, urmata de Fenerbahce, 61 de punctele, ambele disputand pana acum 28 de jocuri. Pe locul 3 este Konyaspor, 56 p, la mare distanta de a patra clasata, Medipol Basaksehir - 45 p (28 p). Genclerbirligi, echipa lui Bogdan Stancu, este pe locul 11, cu 35 de puncte, avand si ea un meci mai putin disputat.