Goool Keseru | De ziua sa, atacantul a dus-o pe Ludogorets pe primul loc in Bulgaria. Keseru a implinit 29 de ani si a dat gol in minutul 29

Data publicarii: Miercuri 02 Decembrie 2015, 15:49
Data actualizarii: Miercuri 02 Decembrie 2015, 16:08

Keseru a marcat unicul gol al meciului Botev Plovdiv 0-1 Ludogorets si si-a dus echipa pe primul loc in Bulgaria. Levski joaca insa diseara cu Beroe Stara Zagora.

Claudiu Keseru a sarbatorit aniversarea a 29 de ani cu un gol marcat in minutul 29. Atacantul echipei nationale a inscris pentru echipa sa in victoria obtinuta pe terenul lui Botev Plovdiv.

Ludogorets a facut 34 de puncte dupa 18 meciuri si a egalat-o pe Levski in clasament. Rivala la titlu se bate insa cu Beroe de la 17:30.

Keseru a ajuns la 9 goluri marcate in acest sezon, fiind la o lungime distanta de columbianul Moreno, de la Litex.

Echipele de start

Ludogorets: Stoyanov - Minev, Kerchev, Moti, Natanael - Sasha, Dyakov - Cafu, Marcelinho, Wanderson - Keseru
*Prepelita a fost rezerva pe toata durata partidei

Botev Plovdiv: Golas - Hristov, Zlatkov, Nikolov, Filipov - Ognyanov, Baltanov - Kifoueti, Yusein, Nelson - Kolev