GOL SENZATIONAL marcat de Bogdan Stancu in Turcia: "A MARCAT CA HAGI!" Lobul superb cu care l-a facut KO pe portar

Stranieri
Data publicarii: Joi 12 Februarie 2015, 19:15
Data actualizarii: Joi 12 Februarie 2015, 19:21

Bogdan Stancu este comparat cu Hagi in Turcia dupa ce a reusit sa marcheze un gol care le-a reamintit turcilor de "Regele" fotbalului romanesc.

Stancu a reusit sa marcheze un gol senzational din lob, de la 15 metri, in victoria lui Genclerbirligi cu Eskisehirspor cu 3-0, in optimile de finala ale Cupei Turciei si s-a calificat in sferturile competitiei. Stancu a inscris in minutul 79. Golul sau este comparat de fani pe Twitter cu reusitele lui Hagi.

Celelalte goluri ale gazdelor au fost marcate de Landel '24 si Petrovici '82. Bogdan Stancu a jucat pana in minutul 86, cand a fost inlocuit cu Hleb.

Ambele echipe au avut cate un jucator eliminat: Genclerbirligi pe Doga Kaya '77 si Eskisehirspor pe Goran Causic '63.