VIDEO George Pușcaș a înscris în Venezia - Bari și i-a dat peste cap pe comentatorii TV! Opt secunde au strigat ”GOL”

Venezia - Bari George Puscas Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 18:58
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 19:37

Venezia - Bari se joacă ACUM în etapa #29 din Serie B.

Cele două echipe și-au dat întâlnire în etapa #29 a eșalonului secund din Italia duminică seară, pe ”Stadio Pierluigi Penzo” din Venezia. După primele 45 de minute, Bari, la care evoluează și George Pușcaș, a fost condusă cu 1-2.

În minutul 37, la 2-0 în favoarea gazdelor, Bari a micșorat diferența. George Pușcaș a preluat elegant la marginea careului, în urma pasei provenite de la Giacomo Ricci, și l-a executat fără milă pe Jesse Joronen, portarul Veneziei.

Comentatorii TV au înnebunit după reușita internaționalului român! Timp de opt secunde au strigat ”GOL”.

Fotbalistul român a ajuns, așadar, la a doua reușită pentru Bari în sezonul în curs din eșalonul secund. George Pușcaș și-a trecut în cont nouă apariții până în clipa de față după ce a fost trimis sub formă de împrumut de la Genoa.

Giuseppe Iachini: "Pușcaș trebuie să se îmbunătățească, dar azi am fost răsplătit"

Giuseppe Iachini, antrenorul lui Bari, a vorbit după meciul cu Lecco, încheiat 3-1, de la începutul lunii februarie, despre George Pușcaș și a explicat strategia folosită în privința atacantului român.

"Experiența acumulată m-a învățat de-a lungul anilor că trebuie să ai răbdare, să rămâi alături de atacanți, chiar dacă nu sunt extraordinari. Pușcaș trebuie să se îmbunătățească, dar azi am fost răsplătit pentru că golul a venit", a spus Iachini, citat de TMW.