VIDEO George Pușcaș, 'dublă' pentru Pisa! Atacantul român a marcat în două meciuri consecutive, iar stadionul i-a cântat numele

George Puscas Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Luni 18 Aprilie 2022, 19:56
Data actualizarii: Miercuri 20 Aprilie 2022, 19:11

Pisa și Como s-au întâlnit în etapa cu numărul 35 din Serie B.

George Pușcaș (25 ani) a fost din nou titular pentru Pisa și s-a ridicat încă o dată la înălțimea așteptărilor. Marcator și în etapa trecută, cu Perugia, 1-1, atacantul român a deschis scorul pentru echipa sa în minutul 7 al partidei de pe teren propriu. La Pisa a fost titular și Marius Marin.

Atacantul român a mai 'lovit' o dată, în minutul 78, din pasa lui Lucca, pentru 3-1. Como egalase prin Gliozzi, în minutul 63, însă Torregrossa o dusese din nou pe Pisa în avantaj, cu un gol marcat din penalty, în minutul 65.

Fanii Pisei i-au cântat numele lui George Pușcaș

Imediat după golul prin care și-a dus echipa în avantaj, numele lui George Pușcaș a fost scandat de întreg stadionul. Imaginile au fost postate pe contul oficial al clubului, fericirea suporterilor fiind vizibilă.

După golul marcat în poarta celor de la Como, George Pușcaș a ajuns la al șaptelea gol marcat în cele 15 meciuri pe care le-a jucat în tricoul Pisei.

Declarația lui George Pușcaș după golul marcat în etapa trecută cu Perugia

„Fiecare punct este important, de acum și până la final. Trebuie să ținem de minge și știam cât de dificil va fi să jucăm cu Perugia.

Sunt satisfăcut de gol, e ceva ce am simțit la antrenamente. Totuși, există un regret pentru acest rezultat, de acum încolo vor fi provocări bune, dar trebuie să ne concentrăm doar pe munca noastră și nu pe cea a altora, mergând pas cu pas, meci cu meci”, a spus atacantul naționalei.