VIDEO George Pușcaș, gol în eșecul usturător al Pisei! Echipa sa a coborât de pe locurile direct promovabile

George Puscas Benevento marius marin Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 21:17
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 21:17

Pisa, echipa românilor George Pușcaș și Marius Marin, a suferit un eșec drastic pe terenul lui Benevento, scor 1-5, în runda cu numărul 32 din Serie B.

Introdus în minutul 58, Pușcaș a marcat unicul gol al Pisei cu cinci minute înainte de final, când Benevento conducea deja cu 5-0. Atacantul român a primit o pasă cu capul de la Masucci, a scăpat singur cu portarul și a înscris cu un șut în forță.

George Pușcaș, gol în eșecul usturător al Pisei

Pentru Pușcaș a fost al patrulea gol marcat după împrumutul la Pisa, din ianuarie, iar atacantul care aparține de Reading a fost notat cu 6 de jurnaliștii de la Tuttomercatoweb.

"Un gol clasic marcat de fostul atacant al lui Benevento pe stadionul unde a scris pagini de istorie. Singura veste bună a zilei pentru Pisa", au scris italienii.

Marius Marin, mijlocașul convocat de Edi Iordănescu la ultima acțiune a echipei naționale, nu a fost în lotul Pisei din cauze unei suspendări.

În urma acestui rezultat, Pisa a coborât de pe locurile direct promovabile și se află acum pe poziția a treia, care duce la baraj, cu 58 de puncte, la două lungimi în spatele liderului Cremonese și la una sub Lecce.

În runda următoare, Pisa va avea un nou meci dificil, contra Bresciei, ocupanta poziției a șasea din Serie B.