Frate cu dusmanul: Sepsi - pasa de gol pentru Zigic, Santander castiga in deplasare!

Laszlo Sepsi Racing Santander Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Aprilie 2009, 11:32
Data actualizarii: Luni 06 Aprilie 2009, 11:33

Sepsi vrea la Steaua, Steaua nu il vrea pe Sepsi. Pana sa ajunga in Ghencea, fostul bistritean tine prima pagina a ziarelor in Spania. Sepsi a dat o pasa de gol dusmanului Zigic, a fost iertat de un penalty si a primit un galben. Pe scurt, Racing a castigat in deplasare cu Gijon!

Spaniolii de la AS noteaza ca centralul Ramirez Rodriguez ar fi trebuit sa acorde penalti pentru Sporting Gijon la meciul de pe teren propriu cu Racing Santander, scor 0-2, in urma unui hent al romanului Laszlo Sepsi de la oaspeti.

"Ramirez Dominguez nu a acordat un penalti clar provocat de Sepsi, in minutul 43, si a anulat un gol valabil al lui Kike Mateo", scrie AS.

Sepsi a fost integralist duminica la Racing Santander, a fost autorul pasei in urma careia sarbul Zigic a inscris golul de 1-0. Romanul a primit un cartonas galben in minutul 59.

Racing Santander a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), pe Sporting Gijon, intr-un meci din etapa a XXIX-a a campionatului Spaniei. Golurile au fost inscrise de Zigic '54 si Colsa '89.