FOTO & VIDEO | Stanciu a centrat decisiv in victoria lui Anderlecht din derby-ul cu Standard Liege. Fostul dinamovist Fai a avut o intrere criminala la roman

Nicusor Stanciu Alexandru Chipciu Anderlecht Belgia Standard Liege Stranieri
Data publicarii: Luni 03 Octombrie 2016, 12:20
Data actualizarii: Luni 03 Octombrie 2016, 12:31

Anderlecht a castigat cu 1-0 derbyul Belgiei cu Standard Liege. Nicusor Stanciu si Alex Chipciu au fost titulari, iar primul a centrat decisiv la unicul gol al meciului.

Anderlecht a invins-o in deplasare pe Standard Liege cu 1-0 si e pe locul 2 al campionatului Belgiei, la 2 puncte in spatele lui Zulte Waregem, dupa 9 etape disputate. Formatia lui Stanciu si Chipciu are 18 puncte dupa 9 partide.

Anderlecht s-a impus pe Stade Maurice Dufrasne din Liege cu 1-0, cu un gol marcat de polonezul Teodorczyk din centrarea lui Nicusor Stanciu.

Atat Stanciu, cat si Chipciu au fost titulari, insa numai unul dintre ei a incheiat meciul pe teren. Chipciu a fost integralist, in timp ce Stanciu a fost schimbat la 5 minute dupa centrarea decisiva de la gol, in minutul 85, cu Badji.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA UNICUL GOL AL PARTIDEI

Nicusor Stanciu a mai fost implicat intr-o faza controversata si extrem de dura in meciul cu Standard Liege. Acesta a fost faultat de fostul dinamovist Fai, care ar fi trebuit sa primeasca rosu, insa care a fost iertat inexplicabil de arbitru.

Stanciu a avut mare noroc sa scape fara accidentare.