Fotbal Made in China! Cristi Tanase, la cateva etape de retrogradare, Dan Petrescu a fost invins cu un gol in minutul 90

Data publicarii: Miercuri 12 August 2015, 17:39
Data actualizarii: Miercuri 12 August 2015, 17:52

Cristi Tanase a jucat 60 de minute in meciul pe care Tianjin Teda l-a incheiat la egalitate, 1-1 pe teren propriu cu o echipa din prima parte a clasamentului

Dan Petrescu si Cristi Tanase, romanii care au lasat fotbalul din Europa pe farmecul banilor din Asia, nu au viata buna la chinezi.

Petrescu a fost invins Guangzhou Evergrande cu un gol in mintul 90 si ramane cu o singura victorie in cele sase partide pe banca lui Jiangsu Sainty.

Echipa lui Dan Petrescu este pe locul 8 in clasament, la distanta mare de primele locuri.

Intr-o situatie si mai delicata se afla insa Cristi Tanase. Tianjin Teda este la doar doua puncte peste linia retrogradarii, cu opt etape inainte de finalul sezonului.

Tanase a jucat 60 de minute in meciul pe care Tianjin l-a incheiat la egalitate, 1-1 pe teren propriu cu Shijiazhuang.

Fostul capitan al Stelei a jucat patru partide pana acum la noua sa echipa, fara sa marcheze vreun gol.