"SUPERB!" Maxim, pasa decisiva si GOL pentru Stuttgart dupa o super faza! Cum a fost caracterizata reusita romanului. VIDEO

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 17:09
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 18:05

Alexandru Maxim a reusit sa marcheze pentru echipa sa, Stuttgart, in meciul cu Braunschweig.

Meci nebun intre Stuttgart si Eintracht Braunschweig in etapa a 24-a a Bundesligii.

In minutul 24, Eintracht reusea sa deschida scorul printre Hochscheidt, moment in care Maxim a prins "viata" pe teren.

Romanul a reusit sa marcheze pentru Stuttgart in minutul 30, reusita sa fiind caracterizata ca o "finalizare superba a romanului fata in fata cu portarul, dupa o pasa fantastica a lui Harnik printre fundasi."

La 5 minute dupa golul lui Maxim, Harnik, omul care i-a pasat decisiv, a reusit sa marcheze pentru 2-1 pentru Stuttgart, chiar din pasa romanului.

Maxim a ajuns la cota 5 pentru Stuttgart in acest sezon si are si 9 pase decisive, fiind cel mai bun pasator al echipei.