EXCLUSIV Prima reactie a lui Stancu dupa ce a dat gol pentru Galata! Vezi ce spune de comparatia cu Adi Ilie!

Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2011, 10:31
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2011, 11:04

Bogdan Stancu a declarat in direct la Sport.ro ca s-a bucurat doar cinci minute de primul gol marcat in tricoul Galatei.

"Am facut un meci destul de bun, chiar ne-am creeat ceva ocazii, dar din pacate la 2-1 ne-am relaxat. Nu stiu ce s-a intamplat in acele momente si asta ne-a costat.

"E primul gol al meu, mi-am dorit foarte mult sa inscriu. Din pacate bucuria n-a durat mult pentru ca s-a intamplat ce s-a intamplat dupa 5 minute.

"Cand am ajuns la Galata nu eram bine pregatit pentru ca facusem doar jumatate de pregatire cu Steaua, insa in zilele in care am stat aici m-am pregatit bine, am tras tare si acum sunt aproape de 100%.

"Am gasit un grup unit aici la Galata, nu ma asteptam sa fiu primit atat de bine aici. Nu am avut probleme de adaptare.

"Mister Hagi a schimbat tot timpul sistemul de joc, a folosit 4-2-3-1, apoi 4-3-3, sunt jucatori de foarte mare valoare care se adapteaza si pot spune ca imi va fi greu sa prind echipa mereu. Dar eu sper sa prind echipa si voi da totul pentru asta.

"Hagi ne-a spus sa ridicam capul pentru ca urmeaza meci greu de campionat si ca mai e returul de pe teren propriu unde putem schimba soarta calificarii.

"Presa din Turcia ma compara cu Adi Ilie? Nu e loc de o comparatie cu cineva, vom vedea evolutiile mele de pe viitor cand sper sa demonstrez ca am valoare.",