Impresionat! Maxim creeaza un gol la 62 de minute: "Vreau sa joc meci de meci!" Ce le-a spus colegilor inainte sa intre pe teren

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Duminica 06 Aprilie 2014, 15:15
Data actualizarii: Duminica 06 Aprilie 2014, 15:17

► Wrestlemania 30. WOW for the SHOW. Nebunie in ring in fata a 80.000 de oameni luni dimineata de la ora 02.00. Vezi AICI evenimentul

Alexandru Maxim se simte excelent la VfB Stuttgart in ciuda situatiei dificile in care se afla echipa - victoria de sambata cu Freiburg a dus-o pe Stuttgart deasupra liniei, insa emotiile sunt in continuare mari. Maxim a intrat pe teren cu Freiburg in minutul 61, reusind sa deschida scorul 8 minute mai tarziu. Maxim a reusit apoi sa paseze la golul de 2-0 reusit de Harnik.

"Sunt fericit, mai ales ca in perioada asta toate etapele sunt dificile pentru noi, indiferent cu cine jucam. Fericirea mi-o pastrez insa pentru finalul campionatului, mai sunt 5 etape si nu am iesit inca din zona periculoasa.

Ma simt foarte bine in ultima perioada, si la antrenamente. Chiar vorbeam cu baietii inainte de a intra, le-am spus ca ma simt excelent si voi inscrie. Am avut noroc.

Sincer sa fiu, la momentul in care ne aflam noi si la situatia data, ma bucuram chiar daca nu intram in teren si cistigam cele 3 puncte. Era un moment delicat pentru noi. imi doresc sa putem continua parcursul acesta bun. si la meciul cu Dortmund, chiar daca nu am cistigat, am jucat foarte bine. Am sperante foarte mari ca la finalul campionatului vom fi cu totii foarte fericiti.

Imi doresc sa joc etapa de etapa, sa fiu titular. Dar daca antrenorul decide sa raman pe banca nu pot face nimic, decat sa ma pregatesc foarte bine. Imi doresc enorm sa joc, mai ales pe final, acum, in aceasta situatie dificila. Ramane de vazut ce se va intampla in weekend. La prestigiul echipei, cred ca toata lumea se gandeste ca trebuie sa ne salvam de la retrogradare" a declarat Maxim la Dolce Sport.

Alexandru Maxim are o medie incredibila la Stuttgart in acest sezon - in 25 aparitii, el a inscris de 7 ori si a pasat la 9 reusite. Romanul a fost titular in 17 meciuri. El a jucat 1555 de minute, ceea ce inseamna ca Stuttgart a inscris datorita lui la fiecare 62 de minute!