Impact MAXIM! Romanul a intrat pe teren si a inscris dupa doar 8 minute: "Ce faza MAGNIFICA!" Ce a reusit romanul VIDEO

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Stranieri
Data publicarii: Sambata 05 Aprilie 2014, 18:00
Data actualizarii: Sambata 05 Aprilie 2014, 18:27

►FIGHT NIGHT! Mai Multa Actiune! "Bombardierul" Pascu vs "Spartanul" Izidor, sambata de la 21:00 pe Sport.ro si Voyo

Alexandru Maxim  a reusit un nou gol in Germania! Romanul a reusit sa deschida scorul in partida cu Freiburg, una extrem de importanta pentru gazde - lasat pe banca de rezerve, Maxim a intrat pe teren in minutul 61 in locul lui Didavi si a avut nevoie de doar 8 minute pentru a inscrie!

In minutul 69, Maxim a primit mingea in careu de la Ibrahima Traore in careu si a trimis in poarta! "A stunning goal!" a fost descrisa faza facuta de cei de la Stuttgart la reusita lui Maxim

Golul este unul extrem de important pentru Stuttgart, VfB fiind pe locul 17 din 18 echipe in urma victoriei de vineri a lui Hamburg. Un eventual succes i-ar duce pana pe locul 15, primul deasupra liniei, in conditiile in care si Nurnberg este condusa de catre Gladbach.

Maxim a ajuns la 7 reusite in acest sezon in urma golului cu Freiburg. Ultimul sau gol a fost in victoria cu 1-0 in fata lui Hamburg, tot in minutul 69. Maxim a reusit apoi sa si paseze in prelungirile meciului la reusita lui Harnik