VIDEO Dybala show în Empoli - Roma! Răzvan Marin, spectator la reprezentația argentinianului

Razvan Marin AS Roma Empoli Jose Mourinho Paulo Dybala Stranieri
Data publicarii: Marti 13 Septembrie 2022, 09:29
Data actualizarii: Marti 13 Septembrie 2022, 09:30

Echipa lui Jose Mourinho a câștigat cu 2-1 meciul din Serie A cu Empoli, la care Răzvan Marin a fost titular.

Atacantul argentinian Paulo Dybala a reuşit un gol şi un assist în meciul câştigat de echipa sa, AS Roma, pe terenul formaţiei Empoli (scor 2-1), luni seară, în încheierea etapei a şasea a campionatului de fotbal al Italiei.

Răzvan Marin a jucat 82 de minute pentru Empoli

Internaţionalul român Răzvan Marin a fost titular la Empoli şi evoluat până în minutul 82, când a fost înlocuit.

Paulo Dybala a deschis scorul în minutul 17 al partidei de pe ”Stadio Carlo Castellani”, însă gazdele au restabilit egalitatea în finalul primei reprize, prin Filippo Bandinelli (43).

Roma, care venea după două eşecuri consecutive - unul în Serie A şi altul în Europa League - a obţinut victoria graţie golului marcat de englezul Tammy Abraham, care a fructificat o pasă decisivă a lui Dybala, în minutul 71.

AS Roma a ratat și un penalty în minutul 80

Oaspeţii puteau marca încă o dată cu zece minute înainte de finalul jocului, când au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, ratată însă de Lorenzo Pellegrini.

În urma acestui rezultat, AS Roma a rămas pe poziţia a cincea, dar s-a apropiat la un singur punct de ocupantele primelor locuri în clasament, în timp ce Empoli a coborât un loc şi se află acum pe 16.