VIDEO După Răzvan Marin, potopul! Ce s-a întâmplat după ce mijlocașul român a fost schimbat la 1-0 pentru Empoli în Cupă

Razvan Marin Cupa Italiei Dennis Man Empoli valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 10:50
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 11:01

Un alt internațional român, Dennis Man, a marcat în meciul din Cupa Italiei Bari - Parma 0-3.

Parma a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Bari, scor 3-0, în a doua etapă din Coppa Italia, cu românul Dennis Man printre marcatori, în timp ce echipa lui Răzvan Marin, Empoli, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, cu Cittadella.

Empoli - Cittadella 1-2

Empoli a pierdut pe teren propriu meciul cu Cittadella, în a doua etapă din Coppa Italia, chiar dacă a deschis scorul încă din minutul 8, prin Caputo.

Amatucci (min. 61) şi Magrassi (min. 80) au înscris golurile victoriei oaspeţilor.

Răzvan Marin a fost titular la Empoli şi a fost înlocuit în minutul 58.

Dennis Man și Valentin Mihăilă, victorioși în Cupa Italiei

Parma s-a impus la Bari, cu 3-0, iar Dennis Man, care a fost integralist, a marcat al treilea gol al oaspeţilor, în minutul 75.

Celelalte două goluri ale parmegianilor au fost reuşite de Benedyczak (min. 8) şi Bonny (min. 34). Valentin Mihăilă a intrat în minutul 77 la Parma.