VIDEO Dennis Man, gol à la Mugurel Buga și calificare în Cupa Italiei: "Magnific, devastator!"

Dennis Man Cupa Italiei Parma Stranieri
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 21:43
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 21:43

Dennis Man (24 de ani) a marcat un gol pentru Parma în meciul cu Bari (3-0), în urma căruia echipa sa a obținut calificarea în șaiseprezecimile Cupei Italiei.

Titularizat la primul meci oficial din acest sezon, Dennis Man a marcat pentru 3-0 în minutul 76. Internaționalul român a primit o pasă de la Ansaldi și a finalizat cu călcâiul, din careul mic.

Dennis Man, gol în Bari - Parma 0-3

Reușita lui Man a amintit de golul spectaculos marcat de Mugurel Buga în Rapid - Hamburg 2-0, din optimile Cupei UEFA, sezonul 2005/2006.

Primele goluri ale Parmei au fost marcate de Adrian Benedyczak (8) și Ange-Yoan Bonny (34). Man a rămas pe teren până la final, iar Valentin Mihăilă a fost introdus în minutul 76.

Dennis Man a primit cea mai mare notă (7,5) după meci din partea publicației italiene Tuttomercatoweb, care l-a numit "devastator" și a catalogat reușita sa drept "magnifică".

În 16-imile Cupei Italiei, Parma va înfrunta câștigătoarea din duelul Lecce - Como.

Pentru echipa lui Man și Mihăilă urmează duelul cu FeralpiSalo, din prima rundă a Serie B, pe 20 august, de la ora 21:30.