Dennis Man și Valentin Mihăilă, analizați la rece de italieni după amicalul cu Irlanda de Nord

Dennis Man nationala romaniei valentin mihaila Stranieri Dennis Man și Valentin Mihăilă / Foto: Imago
Data publicarii: Luni 25 Martie 2024, 17:03
Data actualizarii: Luni 25 Martie 2024, 17:17

Italienii au realizat o analiză a evoluțiilor fotbaliștilor din Serie B care sunt plecați în momentul de față la echipele naționale.

Nu puteau lipsi din această analiză românii Dennis Man și Valentin Mihăilă, doi dintre cei mai valoroși fotbaliști din Serie B în acest sezon.

Italienii amintesc în scurta lor analiză că Dennis Man a marcat golul României în remiza cu Iralanda de Nord, scor 1-1, și anticipează că Valentin Mihăilă va primi mai multe minute în amicalul disputat marți împotriva Columbiei.

Man și Mihăilă, analizați de italieni

"Dennis Man: A jucat titular și a stat 75 de minute pe teren, marcând un gol împotriva Irlandei de Nord în meciul amical terminat 1-1. Rămâne de văzut dacă antrenorul îl va titulariza din nou în meciul amical de marți împotriva Columbiei sau îl va menaja pentru a testa alți jucători.

Valentin Mihăilă: A intrat de pe bancă și a jucat ultimele 28 de minute împotriva Irlandei de Nord în meciul amical terminat 1-1. Mâine are o nouă șansă împotriva Columbiei, unde ar putea primi mai multe minute de joc, chiar ca titular", au scris cei de la Tuttomercatoweb.

Naţionala României a terminat la egalitate cu echipa Irlandei de Nord, 1-1 (1-1), vineri seara, pe Arena Națională, în primul amical din campania de pregătire pentru Campionatul European 2024.

România va întâlni Columbia (marți, 26 martie, 21:30), Bulgaria (4 iunie, 15:00) și Liechtenstein (8 iunie, 22:00) înainte de Campionatul European din 2024, găzduit de Germania și transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.