Dennis Man, prestație nesatisfăcătoare în meciul cu Pisa. Ce notă a primit internaționalul român în duelul cu Marius Marin

Dennis Man marius marin Parma Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 08 Octombrie 2022, 18:10
Data actualizarii: Sambata 08 Octombrie 2022, 18:29

Pisa și Parma s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul contând pentru etapa a opta din Serie B.

La gazde, Marius Marin este titular și căpitan, în primul ”unsprezece”, în timp ce Dennis Man a fost folosit din primul minut pentru oaspeți.

Rezultatul de egalitate dintre cele două formații nu a ajutat-o pe nici una. Pisa a rămas pe locul 18, cu șase puncte, ân timp ce Parma a coborât pe poziția a șaptea, cu 13 puncte la distanță de cinci puncte de liderul Reggina.

Ce notă a primit Dennis Man după meciul cu Pisa

"Extrema stângă i-a dat emoții lui Nicolas în primele minute, creând faze periculoase pentru Parma. După o primă parte foarte bună pentru român, în repriza secundă nu a mai avut aceeași continuitate și nu a mai convins", au scris jurnaliștii de la Parma Live, care l-au notat cu 5.5.

De-a lungul carierei, Dennis Man a fost legitimat la Vladimirescu, Atletico Arad, UTA BD, FCSB și Parma. Cele mai multe apariții le-a bifat la roș-albaștri, 146, unde a marcat de 49 de ori și a pasat decisiv în 29 de situații.

• 6.5 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit transfermarkt.com
  • 9 meciuri are Man în tricoul lui Parma în aceast sezon, în toate competițiile, reușind să marcheze trei goluri.