Denis Alibec, decisiv la o nouă victorie a celor de la Atromitos. Formația românului încearcă să se salveze de la retrogradare

Denis Alibec Atromitos Stranieri
Data publicarii: Sambata 19 Februarie 2022, 21:42
Data actualizarii: Sambata 19 Februarie 2022, 21:52

Atromitos a obținut o victorie importantă, echipa antrenată de Chris Coleman aflându-se în cursa pentru salvarea de la retrogradare.

Echipa la care evoluează Denis Alibec și Dorin Rotariu s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Asteras și a obținut trei puncte importante.

Aflată pe penultimul loc, cu 14 puncte din 21 de partide, Atromitos are trei meciuri restante și rezultate mai bune decât contracandidatele aflate pe ultimele poziții din clasament.

După ce a marcat în urmă cu o etapă, Denis Alibec a contribuit și în acest moment la victorie, pasând decisiv la golul marcat în minutul doi, de Muniz. A doua reușită a fost semnată de Erlingmark.

Denis Alibec a fost schimbat în minutul 76, în timp de Dorin Rotariu a fost intridus pe teren în minutul 63.