PAOK Salonic - Atromitos 1-0. Răzvan Lucescu și Mitriță, victorie cu Alibec și Rotariu

Razvan Lucescu Alexandru Mitrita Denis Alibec Dorin Rotariu paok salonic - atromitos Campionate externe Răzvan Lucescu
Data publicarii: Luni 14 Februarie 2022, 11:12
Data actualizarii: Luni 14 Februarie 2022, 11:14

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu și Alex Mitriță, a câștigat cu 1-0 meciul cu Atromitos, unde au evoluat Dorin Rotariu și Denis Alibec.

Unicul gol al partidei a fost marcat în a doua repriză de Jose Crespo, experimentatul fundaș al celor de la PAOK. La echipa lui Răzvan Lucescu, Mitriță a început meciul ca titular și a fost înlocuit în minutul 82 cu Leo Jaba.

PAOK Salonic - Atromitos 1-0. Derby-ul românilor din Grecia

De partea cealaltă, Rotariu a fost integralist, iar Denis Alibec a fost introdus în repriza secundă, în minutul 67, dar nu a reușit să schimbe soarta partidei.

PAOK continuă cursa de urmărire a liderului Olympiakos. Este pe locul doi, cu 47 de puncte, la nouă puncte distanță de primul loc, și se pregătește pentru următorul meci din campionat, cu rivala Aris Salonic.

Atromitos rămâne pe penultimul loc în Grecia, cu doar 13 puncte, la cinci puncte de următoarea clasată, Lamia. În următoarea etapă, echipa lui Alibec și Rotariu va primi vizita celor de la OFI Creta.