FOTO Cum poate arăta piciorul lui Dennis Man după ce s-a accidentat în ultimul meci

Dennis Man Parma Serie B Stranieri
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 26 Februarie 2023, 15:37
Data actualizarii: Duminica 26 Februarie 2023, 15:40

Parma a jucat în deplasare meciul din etapa cu numărul 26 din Serie B cu Frosinone, scor 4-3.

Dennis Man (24 ani) a fost titular pentru prima dată după ce a revenit după accidentare, iar prezența pe teren i s-a simțit imediat. Fotbalistul român a pasat decisiv pentru golul de 2-0 al lui Ansaldi, iar apoi și-a mai trecut un assist în cont în minutul 35, pentru Zanimacchia.

Jucătorul însă a fost schimbat în minutul 59 cu Camara, iar presa italiană anunța că s-a accidentat din nou, acesta fiind și motivul înlocuirii sale. Deși nu există informații noi legate de starea sa, Dennis Man le-a arătat fanilor cum arată piciorul său.

Poza postată de Dennis Man după meciul cu Frosinone

Accidentat la glezna dreaptă, după cum scria Tuttomercatoweb, Dennis Man a postat la Instastory o fotografie cu piciorul să după meci. Piciorul jucătorului se vedea clar învinețit, având și o rană la glezna avariată.

Frosinone - Parma 3-4

În minutul 21, Man l-a servit pe Cristian Ansaldi la 1-0, iar în minutul 35 i-a pasat decisiv lui Luca Zanimacchia și tabela indica deja 3-1 pentru formația lui Fabio Pecchia.

Franco Vazquez deblocase tabela în minutul șase pentru Parma, iar Giuseppe Caso redusese din diferență în minutul 25 pentru gazde

Imediat după pauză, Frosinone, unde se află și românul Daniel Boloca, a marcat din nou prin Samuele Mulattieri. Luca Moro a restabilit egalitatea în minutul 71, iar finalul se anunța incendiar.

Însă, doar două minute au durat speranțele gazdelor. Franco Vazquez a marcat golul victoriei pentru Parma în minutul 73 și a adus cele trei puncte pentru echipa lui Pecchia.