VIDEO Ciudățenie cu Alex Dobre! Cum a fost eliminat în minutul 90+11 în ultima etapă din Portugalia

alex dobre cartonas rosu famalicao Leandro Sanca Portimonense Stranieri
Data publicarii: Sambata 25 Februarie 2023, 09:55
Data actualizarii: Sambata 25 Februarie 2023, 09:59

Famalicao, echipa românului, a câștigat cu 1-0 în fața lui Portimonense în etapa cu numărul 22 din Primeira Liga.

Cu Alex Dobre titular, Famalicao s-a impus vineri seara în meciul cu Portimonense din etapa a 22-a a campionatului Portugaliei, scor 1-0 (gol Leandro Sanca '85).

Românul a fost activ, a avut și câteva ocazii, dar a fost schimbat la 0-0, în minutul 71, și a fost protagonistul unui moment bizar la finalul meciului.

Alex Dobre, 8 meciuri și 1 gol la Famalicao în acest an

În minutul 90+11, aflat pe banca de rezerve după schimbare, Dobre a fost eliminat direct de centralul Fábio Veríssimo, pentru proteste vehemente!

Împrumutat în această iarnă la Famalicao de la Dijon (Ligue 2), fostul internațional de tineret-olimpic a bifat până acum 7 meciuri în prima ligă din Portugalia, plus un meci și un gol în Cupă.