Cicâldău, desființat: ”O dezamăgire de 6,5 milioane de euro”! De câte ori a atins mingea în ultimul meci al Galatei

Alexandru Cicaldau Alanyaspor Galatasaray Olimpiu Morutan Super Lig Stranieri
Data publicarii: Luni 07 Februarie 2022, 14:56
Data actualizarii: Luni 07 Februarie 2022, 15:11

Internaționalul român a jucat 82 de minute în egalul 1-1 cu Alanyaspor din Super Lig, unde echipa sa ocupă abia locul al treisprezecelea.

Titularizat la Galatasaray în meciul de ieri din Super Lig, 1-1 în deplasare cu Alanyaspor, Alexandru Cicâldău a fost criticat în presa turcă pentru prestația sa.

”Este absent din joc! Jucătorul român, în care Galata a investit 6,5 milioane de euro la începutul sezonului, a jucat din nou slab în partida cu Alanyaspor. (...)

Alex Cicâldău este o dezamăgire. A început mulțumitor la echipă și a fost apreciat îndeosebi pentru prestația sa împotriva lui Olympique Marseille (n.r. - din grupele Europa League)

Totuși, per total, nu este prea activ. A stat 82 de minute pe teren în meciul cu Alanyaspor și a atins mingea doar de 22 de ori. În plus, a pierdut toate duelurile cu adversarii”, a scris Ajansspor.

Are cinci goluri marcate și două assist-uri în 27 de meciuri pentru Galata

În acest sezon, mijlocașul român a evoluat pentru Galatasaray în 27 de partide, în care a înscris cinci goluri și a dat două pase decisive.

Echipa lui Cicâldău și Moruțan se află pe poziția a treisprezecea în clasament, la doar trei puncte de retrogradarea din Super Lig.