CHIVU, titular! Inter a pierdut in fata echipei Club America din Mexic!

Data publicarii: Luni 20 Iulie 2009, 09:51
Data actualizarii: Luni 20 Iulie 2009, 09:56

Cristi Chivu a jucat in prima repriza pentru Inter Milano in partida amicala pierduta, duminica, in fata echipei Club America (Mexic), scor 5-6 (0-0, 1-1), dupa penaltiuri, in primul joc din turneul World Football Challenge, de la Palo Alto (SUA).

Cristian Chivu a evoluat evoluat pe intreaga perioada a primei reprize, fiind schimbat la pauza cu Zanetti. Internationalul roman a primit si un cartonas galben in acest joc.
Golurile din primele 90 de minute au fost marcate de Silva '51 pentru formatia mexicana, respectiv Cordoba '60.

Jose Mourinho a folosit in partida de duminica urmatoare formula de start Belec - Santon, Cordoba, Materazzi, Chivu - Motta , Cambiasso, Muntari - Quaresma, Milito, Stankovici. Pe parcursul meciului au mai evoluat Krhin, Burdisso, Zanetti, Mancini, Obi, Balotelli, Ibrahimovic si Vieira.

Internazionale Milano se afla in cantonament in SUA pana la 26 iulie, iar pe parcursul acestui stagiu va mai sustine alte doua meciuri amicale cu Chelsea Londra (21 iulie) si AC Milan (26 iulie).