Chivu a jucat o repriza pentru Inter la amicalul cu UCLA, scor 2-2! VEZI POZE:

Cristian Chivu Inter Milano Jose Mourinho SUA UCLA Bruins Stranieri
Data publicarii: Vineri 17 Iulie 2009, 14:46
Data actualizarii: Vineri 17 Iulie 2009, 14:46

Cristian Chivu a jucat in repriza secunda la Inter Milano in primul amical pe care echipa italiana l-a sustinut in turneul din SUA, terminat la egalitate, joi seara, scor 2-2, in fata formatiei UCLA Bruins, informeza site-ul oficial.

Chivu a intrat pe teren la inceputul reprizei secunde, in locul lui Vieira.

Golurile au fost marcate de Materazzi '49 si Stankovici '67, pentru echipa milandeza, respectiv Carasco '39 si '70 Griffin, pentru formatia Universitatii din Los Angeles.

In meciul cu UCLA, tehnicianul formatiei Inter, Jose Mourinho, i-a folosit in primul 11 pe Belec, Cordoba, Burdisso, Samuel, Stankovic, Muntari, Vieira, Cambiasso, Obi, Mancini, Balotelli. In repriza secunda au mai jucat la formatia milaneza, pe langa Chivu, si Orlandoni, Quaresma, Materazzi, Stankovic, Motta, Krhin, Ibrahimovici sau Milito.

Internazionale Milano are programat cantonamentul din SUA pana la 26 iulie, iar pe parcursul acestui stagiu va mai sustine alte trei meciuri amicale cu Inter-Club America Palo Alto (19 iulie), Chelsea Londra (21 iulie) si AC Milan (26 iulie).