Chiriches, pedepsit pentru greselile din ultimele doua meciuri! "Vladiatorul" a fost rezerva cu Fulham, echipa sa a batut cu 3-1

Vlad Chiriches Tottenham Stranieri
Data publicarii: Sambata 19 Aprilie 2014, 16:58
Data actualizarii: Sambata 19 Aprilie 2014, 17:07

► In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Titular in ultimele doua partide disputate de Tottenham in Premier League, cu Sunderland si West Bromwich, dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon pentru mai bine de doua luni, Vlad Chiriches nu a reusit sa impresioneze, ba din contra, a fost chiar gasit vinovat pentru semiesecul cu WBA, scor 3-3.

Cu o gresela decisiva in meciul cu Sunderland, care a dus la un gol in poarta lui Hugo Lloris, Chiriches a scapat atunci de "gura fanilor", Tottenham intorcand rezultatul si castigand cu 5-1. Nu acelasi lucru s-a intamplat insa si la meciul pe care formatia londoneza l-a disputat saptamana trecuta pe terenul lui West Bromwich, cand romanul a facut o prima repriza dezastruoasa, gresind la doua goluri ale gazdelor.

Tim Sherwood, antrenorul lui Tottenham, a decis astfel sa-l tina doar pe banca pe roman la meciul disputat astazi cu Fulham, intr-unul dintre cele mai vechi derby-uri ale Londrei. Lasat pe banca in detrimentul tanarului Fryers, Chiriches nu a prins nici macar un minut in partida castigata de echipa sa cu 3-1.

Cu fotbalisti precum Fryers sau Harry Kane in teren, ambii veniti de la echipa secunda, Tottenham a reusit sa se impuna pe White Hart Lane, Paulinho, Kane si Kaboul maracand cele 3 goluri ale lui Spurs.