Ce note au primit cei doi fotbaliști români care sunt acum lideri în Serie B

marius marin Cremonese George Puscas Pisa Serie B Stranieri
Data publicarii: Luni 14 Martie 2022, 08:56
Data actualizarii: Luni 14 Martie 2022, 08:57

În Serie A ajung direct primele două locuri, în timp ce pozițiile 3-8 intră într-un play-off eliminatoriu pentru promovare.

Pisa a câștigat aseară cu 3-0 meciul cu Cremonese din etapa a 29-a din Serie B și a devenit noul lider al campionatului.

La învingători au jucat și românii Marius Marin, integralist, și George Pușcaș, intrat în minutul 65 și marcatorul ultimului gol, în minutul 89.

”Partidă mare pentru mijlocaș, excelent atât la intercepție, cât și pe faza ofensivă. Una dintre cele mai bune performanțe ale sezonului”, l-a lăudat Tuttomercatoweb pe Marius Marin, care a primit nota 6,5.

Tot cu 6,5 a fost notat și Pușcaș: ”A intrat cu atitudinea potrivită și a marcat al treilea gol cu un șut sub transversală”.

Pianeta Serie B i-a dat 6,5 lui Marin și 7 lui Pușcaș.