Câte goluri a încasat Ciprian Tătărușanu în ultimul meci

Ciprian Tatarusanu Abha Saudi Pro League Stranieri Ciprian Tătărușanu
Data publicarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 20:58
Data actualizarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 20:57

Al Raed - Abha s-au duelat în etapa #19 din primul eșalon al Arabiei Saudite.

Ciprian Tătărușanu (37 de ani) se află la Abha din august 2023. Cotat la 400.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, portarul român mai are contract cu echipa din Saudi Pro League până la finele sezonului 2024/25.

• Al Raed - Abha s-a încheiat 4-3

Hassan Al Ali (minutul 17, minutul 45+3) și Fabian Noguera (minutul 67) au marcat pentru Abha, în timp ce Khalid Al Subaie (minutul 21), Mohammed Fouzair (minutul 46), Karim El Barkaoui (minutul 50) și Oumar Gonzalez (minutul 90+7) au înscris pentru Al Raed.

Ciprian Tătărușanu a încasat, astfel, patru goluri, iar portalul FlashScore nu l-a iertat și i-a oferit una dintre cele mai mici note din meci. Doar cu 5.9 a fost punctat fostul portar la echipei naționale de fotbal a României.

Pentru Tătărușanu și meciul trecut, din etapa #18 din Saudi Pro Legaue, împotriva lui Al Hilal, a fost un eșec groaznic. Șapte goluri a încasat atunci fostul portar al celor de la AC Milan.

Abha se află în acest moment pe locul 17 cu 14 puncte, după 19 etape disputate în primul eșalon al Arabiei Saudite. Patru victorii, două rezultate de egalitate și 13 înfrângeri a înregistrat până acum clubul.

Saudi Pro League intră acum în pauză, având în vedere că urmează să se deruleze Cupa Asiei. Pentru Abha urmează meciul de luni, 15 februarie, de la ora 19:00, împotriva celor de la Al Taawon.

• Ultima confruntare dintre cele două s-a petrecut la finalul lunii august, moment în care Al Taawon a reușit să se impună ”acasă” modest, cu 1-0