Cât ghinion pentru Florin Andone! S-a accidentat după ce începuse să prindă iar echipa la Cadiz

Florin Andone Cadiz Cupa Spaniei Echipa Nationala Valencia Stranieri
Data publicarii: Joi 03 Februarie 2022, 08:30
Data actualizarii: Joi 03 Februarie 2022, 08:37

Formația atacantului român a fost eliminată de Valencia în sferturile Cupei Spaniei, meci în care el a jucat doar 23 de minute.

Cadiz, cu Florin Andone din nou titular, a pierdut aseară meciul cu Valencia din sferturile de finală ale Cupei Spaniei, scor 1-2.

Atacantul român a fost însă înlocuit în minutul 23, din cauza unei accidentări, cu noua achiziție Lucas Perez (ex-PAOK, La Coruna, Arsenal, West Ham), cel care avea să și înscrie unicul gol al lui Cadiz.

Andone are un singur gol marcat în ultimii doi ani

”Cât a jucat, s-a zbătut în atac și a ajutat în apărare, dar nu a avut nicio șansă”, au scris cei de la Estadio Deportivo despre Florin Andone.

Clubul spaniol nu a oferit încă amănunte despre cât de gravă este accidentarea românului.

Începând cu luna decembrie a anului trecut, Andone a fost titular la Cadiz în ultimele patru meciuri din Cupa Spaniei, competiție în care a și înscris unicul său gol din ultimii doi ani!