Bourceanu l-a umilit pe Roberto Carlos! Trabzonspor, cu fostul capitan al Stelei in teren, a distrus echipa antrenata de starul brazilian

Data publicarii: Duminica 16 Martie 2014, 18:08
Data actualizarii: Duminica 16 Martie 2014, 18:30

► In numele lui Maradona: Napoli - Porto, joi 22:00, IN DIRECT Sport.ro si voyo.ro

Alex Bourceanu, fostul capitan al Stelei, incepe sa joace din ce in ce mai bine la Trabzonspor, formatie care l-a transferat in aceasta iarna, in schimbul unei sume de circa 1.5 milioane.

Cu evolutii mai putin bune in primele partide, Bourceanu a reusit in cele din urma sa de adapteze la atmosfera din Turcia si sa prinda incredere in fortele sale.

Iar forma sa tot mai buna l-a propulsat din nou in prima echipa a lui Trabzon, acesta fiind titular in partida disputata astazi cu Sivasspor, in etapa a 25-a a campionatului, meci jucat chiar impotriva marelui Roberto Carlos.

Bourceanu a jucat 68 de minute in victoria echipei sale, scor 4-0, acesta avand, per ansamblu, o evolutie apreciata de fani, chiar daca a iesit in evidenta si printr-un cartonas galben primit in minutul 32.

Fostul capitan din Ghencea a ajuns astfel la cea de-a cincea partida disputata in tricoul noii sale echipe, fiind titular de fiecare data. Trabzonspor s-a impus in fata lui Sivasspor cu 4-0, gratie golurilor marcate de Yumlu, Adin, Henrique si Hurmaci.

Trabzonspor a urcat pe locul 4 al clasamentului SuperLigii, depasind Sivasspor cu un punct.