VIDEO Bogdan Stancu s-a razbunat pe Galatasaray! Fostul stelist a marcat in egalul obtinut de Gencler!

Bogdan Stancu Galatasaray Genclerbirligi Stranieri
Data publicarii: Vineri 26 Decembrie 2014, 21:44
Data actualizarii: Vineri 26 Decembrie 2014, 21:53

Bogdan Stancu a marcat in egalul obtinut de Genclerbirligi impotriva lui Galatasaray, scor 1-1.

Bogdan Stancu e in forma in Turcia. Atacantul echipei nationale a inscris di nou in tricoul lui Genclerbirligi si a ajuns la 6 reusite in actualul sezon.

Fost jucator la Galatasaray, insa trimis de gruparea din Istanbul la Ordurspor, Stancu s-a razbunat. Acesta a inscris unicul gol al echipei sale in egalul scos pe teren propriu, 1-1.

Gencler le-a incurcat planurile celor de la Galata, care au ratat sansa de a trece pe primul loc al superligii turce, peste rivalii de la Besiktas.

Stancu a inscris in minutul 71 al partidei, dupa ce Emre Colak deschisese scorul pentru Galata in prima repriza, in minutul 18. Stancu a luat si un galben in minutul 69.

La Gencler, Liviu Antal nu a fost nici macar rezerva.

Echipele folosite

Gencler: Kose - Tosic, Aslantas, Calik, Pehlivan, Gosso, Petrovic, Kaya, Tomic, Kahveci, Stancu
*au mai jucat Kocer, Tosun, Celik

Galatasatay: Muslera - Sabri, Kaya, Balta, Telles, Altintop, Adin, Inan, Colak, Yilmaz, Bulut