Bogdan Stancu a scapat de BLESTEM! Un gol magic l-a facut sa uite de ultimele 3 luni! Sutul de la 40m pe care nu il scoteau nici 3 portari: VIDEO

orduspor Bogdan Stancu Stranieri
Data publicarii: Luni 04 Februarie 2013, 16:05
Data actualizarii: Luni 04 Februarie 2013, 16:02

Orduspor a reusit prima victorie dupa aproape 3 luni iar Bogdan Stancu a fost martor la un gol de toata frumusetea!

Bogdan Stancu a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai lui Orduspor in victoria cu 2-1 in fata celor de la Genclerbirligi din ultima etapa din Turcia. Atacantul roman n-a mai marcat insa pentru Orduspor de pe 19 noiembrie, perioada de seceta care a afectat-o si pe Orduspor!

Daca la inceputul sezonului echipa lui Raul Cuper parea sa se lupte pentru cupele europene, victoria de ieri, prima din 4 noiembrie, a ajutat-o sa urce pe locul 14, avand doar 3 puncte peste primul loc retrogradabil!

Stancu a jucat 75 de minute si a avut o ocazie foarte buna insa a fost oprit de un fundas. Javier Umbides a dat un gol superb in minutul 39 cu un sut de la 40m! Yelken a marcat pentru 2-0 dupa o cursa incredibila in minutul 64. Chiar daca au jucat in 10 oameni dupa eliminarea lui Kulusic, cei de la Genclerbirligi au reusit sa reduca din diferenta in minutul 71,