City A SPULBERAT-O pe Arsenal! Pantilimon baga spaima in Joe Hart dupa inca un meci perfect!

Costel Pantilimon Amicale Arsenal Manchester City Stiri
Data publicarii: Vineri 27 Iulie 2012, 17:05
Data actualizarii: Vineri 27 Iulie 2012, 17:22

Miliardarii de la City si-au continuat turneul de pregatire in China cu un amical de senzatie.

City a desfasurat astazi un amical de lux impotriva rivalilor de la Arsenal, amical in care Roberto Mancini a decis sa-i acorde din nou incredere portarului nostru, iar acesta nu a dezamagit.

Pantilimon a aparat pana acum in toate amicalele disputate de cetateni, fara sa ia vre un gol.

Manchester City si-a luat revansa in fata rivalilor de la Arsenal dupa ce in returul campionatului trecut a pierdut cu 1-0, singurul gol fiind marcat de spaniolul Arteta.

Dupa acest meci, echipa lui Tevez si Aguero va pleca la Kuala Lumpur pentru un amical impotriva selectionatei Malaeziei

Echipele de start:

Manchester City: Pantilimon; Savic, Kompany, K Toure, Kolarov; Zabaleta, Y Toure, Razak, Biton; Aguero, Tevez.

Arsenal: Fabianski; Jenkinson, Vermaelen, Bartley, Santos; Song, Diaby, Arteta; Gervinho, Walcott, Gibbs.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

minutul 1: City incepe tare dar faza de atac este intrerupta de un offside la Aguero

minutul 5: Fabianski ramane singur cu Tevez dar acesta se precipita si portarul polonez retine balonul

minutul 16: Gervinho dribleaza 3 jucatori ai lui City si paseaza sper Walcott dar Kompany reuseste sa intervina in ultimul moment

minutul 17: Gervinho ia inca o actiune pe cont propriu dar se loveste de acelasi Vincent Kompany

minutul 22: Jenkinson trage de la distanta, Savic deviaza dar Pantilimon reuseste sa respinga

minutul 28: City domina copios iar Arsenal incearca un joc de contra-atac

minutul 35: Centrare cu efect a lui Andre Santos, Panti respinge in corner

minutul 41: GOOL CITY! Zabaleta inscrie dupa un contra-atac fulger purtat pe partea dreapta

minutul 44: GOOL! 2-0 pentru echipa lui Mancini. Inscrie Yaya Toure

PAUZA

minutul 46: Wenger face 4 schimbari. Ies Walcott, Bartley, Arteta si Diaby, intra Chamberlain, Chamakh, Coquelin si Ignasi Miguel

minutul 49: Decizie gresita a arbitrului. Acesta fluiera aiurea un offside la Aguero

minutul 52: Interventie foarte buna a lui Pantilimon la un sut expediat de Gervinho

minutul 56: Chamberlain loveste ambele bare cu un trasor de la 25 de metri

minutul 57: Capitanul lui City, Vicent Kompany este inlocuit de Derdick Boyata

minutul 60: Schimbare si la Arsenal. Afobe il inlocuieste pe Andre Santos

minutul 64: Contra-atac fulger purtat de Tevez si Aguero insa fundasii lui Arsenal reusesc sa intercepteze

minutul 65: Wenger continua cu gradinita. Gervinho si Jenkinson sunt inlocuiti de Aneke si Eastmond

minutul 69: Arsenal a reusit sa echilibreze partida insa nu reuseste sa puna in pericol poarta aparata de Pantilimon

minutul 73: Aneke il testeaza pe Pantilimon cu un sut de la 30 de metri insa portarul roman se afla la post

minutul 75: Zabaleta poarta o noua actiune pe flancul drept insa este oprit la timp. Argentinianul a facut un meci perfect pana acum

minutul 80: Cate o schimbare in fiecare echipa. Mancini il introduce pe Adam Johnson in locul ivorianului Yaya Toure in timp ce tehnicianul francez al lui Arsenal introduce inca un jucator de 18 ani, Thomas Eisfeld ii ia locul lui Alex Song

minutul 85: Centrare de pe partea dreapta a lui Chamberlain, Pantilimon cat pe ce sa greseasca

minutul 88: Denis Suarez ii ia locul lui Razak in echipa lui City. Jocul s-a calmat de minute bune datorita ploii care ingreuneaza circulatia balonului

minutul 90: Marcos Lopes bifeaza si el o prezenta in echipa miliardarilor din Manchester. Aguero iese de pe teren

Meciul se incheie cu victoria lui City, scor 2-0