NU s-au facut de ras la debut! Berceni 1-1 Rapid, meciul de care se temeau cel mai mult rapidistii! Pancu, din nou salvator:

Daniel Pancu Berceni Liga II Rapid Stiri
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2013, 14:10
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2013, 22:20

► Romania 3-0 Ungaria e victoria TA! Hai sa-i batem si pe turci! Intra AICI si lasa-le mesajul tau jucatorilor!

Rapid a debutat in Liga II, intr-o perioada in care nici feliile de paine nu mai sunt la locul lor in club, daca e sa ne luam dupa Ciolacu.

Intre timp a inceput cel mai trist sezon al Rapidului post-revolutionar, in Liga II. Primul meci, cel din deplasarea de la Berceni, s-a jucat cu tribunele pline de fani ai alb-visiniilor.

Pancu a fost din nou salvator: a egalat, 1-1, in minutul 49, dupa ce ai sai erau condusi din minutul 40, cand Rover Carstea deschisese scorul.

Daca mai punem la socoteala si faptul ca adversarii au ratat si un 11 metri, iar Draghia si-a salvat echipa de mai multe ori, rapidistii se pot considera multumiti de un punct in deplasare.