Data publicarii: Duminica 28 Mai 2023, 17:45
Data actualizarii: Duminica 28 Mai 2023, 17:30

Maria Sharapova a apărut în ceremonia de premiere derulată după încheierea calificărilor de la Monaco.

Max Verstappen s-a impus în ședința de calificări derulată înaintea Marelui Premiu de Formula 1 de la Monaco, iar persoana care l-a premiat, după încheiere, a fost tocmai fosta jucătoare de tenis, Maria Sharapova.

0,084 secunde a fost distanța dintre Verstappen și Fernando Alonso, în sesiunea preliminară desfășurată în Monte Carlo.

• Verstappen a castigat MP al Austriei dupa un final incredibil: l-a depasit pe LeClerc cu doua tururi inaintea finish-ului! Hamilton, doar pe 5

Max Verstappen, în pole position la Monaco

Maria Sharapova a fost număr 1 mondial și are în palmares 36 de titluri, dintre care cinci, în turneele de mare șlem.

$38,777,962 este suma totală încasată de Maria Sharapova din competițiile de tenis. Sportiva din Federația Rusă a fost activă în tenisul mondial între anii 2001 - 2020.

Poloistul Cosmin Radu, în emisiunea Poveștile Sport.ro: „Întâlnirea cu Sharapova a durat jumătate de secundă!”