Steaua, invinsa cu 3-1! Revansa, azi la TV Sport !

miercurea ciuc Steaua Sporturi
Data publicarii: Vineri 09 Martie 2007, 13:10
Data actualizarii: Vineri 09 Martie 2007, 13:10
MIERCUREA CIUC - VICTORIE IN PLAYOFF

Hocheistii de la Sport Club Miercurea Ciuc, au castigat aseara, scor 3-1, cel de-al treilea meci din cadrul playoff-ului Ligii Nationale de hochei pe gheata, conducand astfel cu 2-1 la scorul general .
Chiar daca au fost incisivi inca din primul minut, cand au ratat o ocazie uriasa, ciucanii nu au reusit sa inscrie in prima repriza, insa, chiar daca stelistii au inceput-o mai bine pe cea de-a doua, acestia au trebuit sa se vada condusi cu 2-0, dupa ce gazdele au reusit doua goluri superbe, prin Ervin Moldovan si Peter Filip, in minutele 24, respectiv 29.
Miercurea Ciuc a reusit sa mai inscrie o data in minutul 45, prin Jozsef Adorjan, insa stelistii au redus din diferenta 7 minute mai tarziu, Peter Krelak stabilind scorul final Miercurea Ciuc 3-1 Steaua.
Urmatoarea partida dintre cele doua formatii, a 4-a din cadrul playoff-ului, se va disputa vineri, de la ora 17:00, pe patinoarul Vakar Lajos si va fi transmisa in direct la TV Sport.