GOOOL Rusescu! Primul meci ca titular, primul gol pentru Raul in Turcia! Ce a facut colonia de jucatori plecati din Liga I

Raul Rusescu Osmanlispor Sporturi
Data publicarii: Marti 22 Septembrie 2015, 15:46
Data actualizarii: Marti 22 Septembrie 2015, 15:48

Raul Rusescu a spart gheata in Turcia, la Osmanlispor.

Rusescu a fost titular in Cupa Turciei contra lui Kizilcabolukspor, scor 6-0 pentru Osmanlispor.

Rusescu a marcat golul al patru al echipei sale in minutul 39. In inutul 82 a vazut si un cartonas galben.

A fost primul meci ca titular pentru fostul stelisti si prima reusita in tricoul turcilor, care l-au transferat de la Sevilla. Rusescu a prins doar 49 de minute pana acum in doua meciuri de campionat, cu Konyaspor si Galatasaray.

Rusescu si Tajayuki Seto au jucat tot meciul, in timp ce Torje a fost rezerva. Szukala nu a prins nici acum lotul nou-promovatei in prima liga turca.