VIDEO ”Ciclistul XXX” a câștigat etapa a treia din Turul Franței! Toți cei clasați pe podium au terminat cu același timp

Dylan Groenewegen Ciclism Jasper Philipsen Turul Frantei Wout van Aert Sporturi
Data publicarii: Luni 04 Iulie 2022, 08:24
Data actualizarii: Luni 04 Iulie 2022, 08:26

Dylan Groenewegen este olandez din Amsterdam și a fost urmat de belgienii Wout van Aert și Jasper Philipsen.

Ciclistul olandez Dylan Groenewegen (BikeExchange) a câştigat duminică la sprint etapa a 3-a a Turului Franţei, ultima desfăşurată în Danemarca, între oraşele Vejle şi Sonderborg, pe distanţa de 182 km, informează AFP.

Groenewegen, cronometrat în 4 h 11 min 33 sec, a fost urmat pe podium de belgienii Wout van Aert (Jumbo-Visma), clasat pe locul 2 în toate etapele de până acum ale Turului, şi Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), sosiţi în acelaşi timp cu învingătorul, precizează Agerpres.