VIDEO „Puțin respect!” Sergio Ramos s-a luat la ceartă cu un fan în timpul interviului

Sergio Ramos Athletic Bilbao Sevilla Spania
Data publicarii: Vineri 05 Ianuarie 2024, 09:37
Data actualizarii: Vineri 05 Ianuarie 2024, 09:38

Sevilla a pierdut meciul de pe teren propriu cu Athletic Bilbao, scor 0-2, din runda cu numărul 19 din LaLiga.

Forma slabă a Sevillei continuă, astfel că gruparea analuză a ajuns la a patra înfrângere în ultimele șase meciuri din LaLiga, unde ocupă locul 16 în clasament, traversând o perioadă extrem de nefastă. Scorul a fost deschis de Vesga, în minutul 30, iar Paredes a dublat avantajul oaspeților în minutul 76.

Sergio Ramos, dezlănțuit după meciul cu Bilbao

Sergio Ramos (37 ani) a fost titular și integralist în meciul de joi seară, iar la final a fost protagonistul unui moment tensionat. Chemat să ofere interviu după meciul pierdut de echipa sa, fundașul spaniol a început să se certe cu un fan în mijlocul declarațiilor, din cauza faptului că acesta era prea zgomotos.

Fanul Sevillei l-a înfuriat pe Ramos, care l-a certat, iar apoi și-a continuat interviul.

„Ai puțin se respect că vorbim aici. Respectă oamenii și emblema. Respectă și taci, haide, pleacă”, a strigat Sergio Ramos, vizibil supărat.