Villa MaraVilla! David Villa l-a DEPASIT pe Raul: a devenit cel mai bun marcator din istoria Spaniei:

David Villa Spania
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2011, 10:49
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2011, 10:53

David Villa a devenit cel mai bun marcator din istoria selectionatei Spaniei, depasindu-l pe Raul, dupa ce a inscris in meciul cu nationala Cehiei, scor 2-1, din grupa I de calificare la Euro-2012, golurile 45 si 46 pentru "la Roja”.

Atacantul echipei FC Barcelona, in varsta de 29 de ani, a marcat in minutele 69 si 73 (penalti), reusind egalarea si victoria, dupa ce Spania a fost condusa prin golul inscris de Plasil in minutul 39.

"MaraVilla" il egalase pe Raul, care n-a mai fost convocat din 2006, marcand golul 44 la 12 octombrie 2010, la meciul cu Scotia.

Raul a inscrit 44 de goluri in 102 selectii, in timp ce Villa a ajuns la 46 dupa 72 de selectii.