VIDEO Dubla superba in 2 min, David Villa e cel mai bun marcator din istoria Spaniei! Spania 2-1 Cehia!

Barcelona Cehia Real Madrid Spania Preliminarii Euro 2012
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2011, 00:48
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2011, 02:52

PREMIERA IN ROMANIA!! LIVESCORE DIN 165 DE CAMPIONATE PE MOBILUL TAU - M.SPORT.RO!

Xavi va juca meciul 100 pentru Spania in duelul cu Cehia de sambata! "E cea mai buna generatie din istoria noastra" asigura "Creierul Barcelonei"  Casillas cu 117 meciuri la nationala si Xavi sunt veteranii din lotul lui Del Bosque.

"Klose (106), Buffon cu (103),  Zanetti (139)  sunt singurii jucatori titulari de la Germania, Italia si Argentina care au trecut  de norma de 100 de meciuri. Brazilia, Anglia sau Franta nu se pot lauda cu astfel de jucatori" scrie Marca.

"Inainte de toate Xavi reprezinta stilul de fotbal al Spaniei, stilul care ne-a facut campioni mondiali si europeni. Incet de transforma intr-un MIT al fotbalului spaniol!" scriu cei de la AS.

Echipele de start:
Spania: CASILLAS; ARBELOA, PIQUE, RAMOS, CAPDEVILA; BUSQUETS, XABI ALONSO, XAVI; NAVAS, INIESTA, VILLA

Rezerve: Reina; Iraola, Marchena, Cazorla, Llorente, Silva, Torres

Cehia: CECH; POSPECH, SIVOK, HUBNIK, KADLEC; HÜBSCHMAN, REZEK; PLASIL, ROSICKY, PUDIL; BAROS

Rezerve: Lastuvka; Kusnir, Rajnoch, Moravek, Hlousek, Necid, Polak

LIVE:
Min 6: Ocazie Villa, care a tras de la marginea careului in Cech!
Min 23: Iniesta targe, dar Cech respinge!
Min 26: Ocazie mare! David Villa reia superb din voleu de la 8 metri, Cech respinge!
Min 30: GOL CEHIA! Plasil inscrie cu un sut superb de la 20 de metri!!! Click aici pentru VIDEO
Min 40: Spania preseaza, dar nu reuseste mare lucru! Pique a reluat mult pe langa dupa un corner executat de Xavi!
Min 43: Ocazie mare! David Villa reia cu capul din 6 metri, Cech respinge fenomenal!
Min 44: David Villa trage din alergare de la marginea careului, Cech retine fara probleme!
Min 45: PAUZA! Cehia e la 45 de minute de cea mai mare surpriza din preliminarii!

Min 55: Spania ataca, dar nu reuseste sa se apropie periculos de poarta cehilor! Ramos putea sa reia cu capul din plonjon, dar a ratat intalnirea cu mingea!
Min 57: Villa suteaza de la 18 metri pe jos din intoarcere, putin pe langa!
Min 59: Iniesta suteaza superb de la 20 de metri, mingea trece putin peste vinclu!
Min 69: GOL SPANIA!! David Villa il invinge pe Cech cu un sut din centrul careului! E golul 45 pentru Villa iar atacantul Barcelonei ajunge la cota 45, peste Raul, si devine cel mai bun marcator din istoria Spaniei!!! Click aici pentru VIDEO!
Min 71: GOOL SPANIA!!! Xavi e faultat in careu si se da penalty! David Villa tranforma cu emotii si reuseste dubla in numai 2 minute! Are deja 2 goluri peste Raul in topul marcatorilor ALL TIME la nationala Spaniei! Click aici pentru VIDEO!
Min 75: Villa lobeaza superb peste fundasii cehi, mingea ajunge la Torres, care suteaza peste poarta!
Min 89: Sansa si pentru Torres, dar sutul sau din unghi este respins de Cech!
FINAL! Spania bate iar David Villa intra in istorie cu cele 47 de goluri marcate pentru nationala tarii sale!