VIDEO Villarreal, bestia nera pentru Barca! Vezi cum le-a stricat sarbatoarea extraterestrilor!

Data publicarii: Duminica 03 Ianuarie 2010, 08:01
Data actualizarii: Luni 04 Ianuarie 2010, 08:29

Villarreal a stricat sarbatoarea Barcelonei la primul meci pe Nou Camp din 2010, terminat 1-1!

78.000 de fani au venit pe Nou Camp pentru a-i vedea pe oamenii lui Guardiola la lucru in noul an, insa Villarreal a produs surpriza.

Fara Messi care a vazut meciul din tribuna, Barcelona a deschis scorul in prima repriza, insa golul lui Pedro nu a fost suficient. Fuster a egalat dupa pauza!

Echipe de start:

Barcelona: Valdes; Alves, Puyol, Piqué, Abidal, Sergio Busquets, Xavi, Dos Santos (Iniesta, min.58), Pedro (Bojan, min.86), Ibrahimovic , Henry.

Villarreal: Diego Lopez; Javi Venta, Godín, Marcano, Capdevila, Senna, Bruno, Cani, Fuster (Eguren, min.90), Cazorla (Escudero, min.68) , Nilmar (Rossi, min.76).

Marcatori: 1-0: Pedro, min.7. 1-1: Fuster, min.51.