Barcelona Spania
Data publicarii: Duminica 31 Mai 2009, 09:06
Data actualizarii: Duminica 31 Mai 2009, 09:25

Viitorul in Spania a lui Samuel Eto'o, omul care a marcat primul gol in finala de la Roma si a reusit golul egalizator aseara cu Deportivo, scor 1-1, este in mainile Barcelonei

Vezi rezumat VIDEO: Deportivo La Coruna - FC Barcelona 1-1

La fel ca si Pep Guardiola Eto'o refuza sa semneze o prelungire a contractului cu Barcelona. Intelegerea sa cu catalanii expira ca si in cazul antrenorului Guardiola in iulie 2010 moment in care camerunezul ar putea pleca GRATIS de la campioana Europei.

Eto'o a marcat aseara golul de 1-1 in  minutul 89 al meciului cu Deportivo care a deschis scorul prin Bodipo '31.

Milan, Manchester City, Atletico si Chelsea sunt echipele care il doresc pe camerunez. Cu 30 de goluri in acest sezon Eto'o este golgheterul Barcelonei si ocupa locul 2 in topul marcatorilor din Spania.

Samuel Eto'o isi doreste sa ramana la Barcelona, insa pune conditii de contract si de locul pe care il va ocupa in echipa. Relatia sa cu Guardiola nu este una dintre cele mai bune iar asta ca va cantari greu in decizia pe care o va lua campioana Spaniei.