VIDEO | De la OyarzaBAL, direct la spital! Cum s-au bucurat jucatorii lui Sociedad dupa ce au egalat Barcelona

oyarzabal monreal Real Sociedad Spania
Data publicarii: Sambata 14 Decembrie 2019, 18:39
Data actualizarii: Sambata 14 Decembrie 2019, 18:55

Real Sociedad a primit vizita Barcelonei in etapa 17 din La Liga.

Meciul a fost unul extrem de spectaculos, Oyarzabal deschizand scorul din penalty pentru Sociedat, in minutul 12, pentru ca Barcelona sa intoarca scorul prin Griezmann (38') si Suarez (49').

In minutul 62, suedezul Isak a inscris pentru 2-2, coechipierii sai explodand de bucurie. Oyarzabal si Monreal au oferit un moment ciudat atunci cand au sarbatorit golul, ambii fiind aproape de o accidentare stupida.

Rezultatul s-a mentinut pana la final, iar Barcelona trece pe prima pozitie, cu un punct avans, cel putin temporar. Daca va invinge maine pe Valencia, Real Madrid va fi noul lider din La Liga!