Barcelona Villarreal Spania
Data publicarii: Luni 11 Mai 2009, 08:11
Data actualizarii: Luni 11 Mai 2009, 12:13

Meci nebun intre Barcelona si Villarreal. Catalanii s-au vazut campioni la 3-1, dar "Submarinul galben" i-a scufundat pe final de meci. Real Madrid mai primeste o sansa in Spania.

Barcelona a inceput puternic, Keita a deschis scorul in minutul 12. 10 minute mai tarziu, Llorente a egalat pentru "Submarin" si Villarreal revenea.

Eto'o, in minutul 36 si Dani Alves in minutul 45 au marcat, iar Barcelona, cu 3-1, era la 10 puncte de Real si campioana in Spania.

Repriza a doua a fost un adevarat cosmar. Abidal a vazut rosu direct, Fernandez a marcat pentru 3-2 din penalty, iar in ultimul minut de joc, Villarreal a egalat prin Llorente.

3-3 si Barcelona amana cu o saptamana sarbatoarea si un nou titlu de campioana.