VIDEO! 6 goluri in 30 de minute! Messi umileste pe Atletico!

Atletico Madrid Barcelona Spania
Data publicarii: Duminica 05 Octombrie 2008, 01:00
Data actualizarii: Duminica 05 Octombrie 2008, 11:31

"Echipa lui Pep a implinit un vis pe Camp Nou", a scris ziarul Sport dupa victoria memorabila a Barcelonei pe Camp Nou, 6-1 contra lui Atletico Madrid.

Barcelona si Atletico Madrid au oferit un meci de povestit nepotilor pe Camp Nou. La numai 10 minute de la startul meciului, Barca conducea cu 3-0 prin golurile lui Marquez, Eto'o din penalty si Messi din lovitura libera. In minutul 13, Atletico s-a trezit din soc si a inscris prin Rodriguez.

Cinci minute mai tarziu, Eto'o reusea dubla dupa o combinatie cu Xavi care i-a lasat masca pe fundasii lui Atletico. Gudjohnsen mareste avantajul Barcelonei la 5-1, in minutul 30, profitand de mingea ricosata din bara, dupa sutul lui Iniesta. In minutul 74, Henry a inchis tabela la 6-1, dupa o combinatie cu Messi si Bojan.

Vezi aici golul lui Marquez (1-0)
Vezi aici golul lui Eto'o (2-0)
Vezi aici golul lui Messi (3-0)
Vezi aici golul lui Rodriguez (3-1)
Vezi aici golul lui Eto'o (4-1)
Vezi aici golul lui Gudjohnsen (5-1)
Vezi aici golul lui Henry (6-1)