SUPERB! Comentatorul a innebunit la faza asta: "Che GOLAZO de Negredo!" VIDEO: Un gol dintr-o foarfeca a fost anulat de un MACEL:

Sevilla Spania
Data publicarii: Marti 17 Aprilie 2012, 07:30
Data actualizarii: Marti 17 Aprilie 2012, 07:31

Nu numai lupta la titlu tine in suspans Spania - nu mai putin de 5 echipe au 45 de puncte, cu unul sub Osasuna, echipa aflata pe ultimul loc care duce in Europa League!

Sevilla visa sa ajunga pe un loc de Cupele Europene dupa meciul contra lui Getafe. Nu a fost asa, madrilenii zdrobindu-i cu 5-1!

La meciul de la Madrid, Sevilla a deschis scorul prin Alvaro Negredo dupa o foarfeca superba! CLICK AICI PENTRU VIDEO

In minutul 35, Torres a egalat pentru gazde. Dupa pauza, a inceput macelul celor de la Getafe. Lacen in minutul 48, Miku in minutele 63 si 71, si Rios in minutul 69 au marcat pentru un 5-1 incredibil care o lasa pe Sevilla doar pe locul 9 in clasament, la egalitate cu Bilbao, Atletico Madrid, Espanyol si Getafe!