Sevilla a scos Valencia din Cupa Spaniei!

Data publicarii: Vineri 30 Ianuarie 2009, 09:51
Data actualizarii: Vineri 30 Ianuarie 2009, 10:10
Dupa ce a pierdut cu 2-3 in tur Sevilla a reusit sa elimine Valencia din Cupa Spaniei dupa un meci nebun decis 2-1 in ultimele minute.

Valencia a deschis scorul in minutul 4, cand Marchena a deviat in poarta o minge dupa lovitura de colt executata de Joaquin. Fredy Kanoute a egalat si a adus sperante pentru Sevilla. In ultimele minute  Squillaci da lovitura chiar pe Ramon Sanchez Pizjuan si elimina echipa lui Unai Emery din Cupa.

Athletic Bilbao si Sevilla se vor lupta astfel pentru un loc in finala!

Sevilla: Palop; Mosquera, Squillaci, Escudé, Fernando Navarro; Jesús Navas, Romaric, Duscher (Renato 61), Adriano (Diego Capel .26); Luis Fabiano (Dragutinovic 92),  Kanoute.

Valencia: Cesar; Miguel, Maduro, Marchena, Moretti; Albelda, Baraja (Fernandes 58); Joaquin, Silva (Edu 69), Vicente (Morientes 58);  Mata.