"Semnez curand, negocierile sunt in desfasurare". Neymar a facut marele anunt dupa meciul in care i-a dat 4 goluri lui Rayo

Neymar Barcelona la liga Spania Spania
Data publicarii: Luni 19 Octombrie 2015, 09:17
Data actualizarii: Luni 19 Octombrie 2015, 09:34

Neymar a dat patru goluri in weekend, in Barcelona 5-2 Rayo Vallecano, iar la finalul partidei a anuntat: "Negocierile sunt in desfasurare, urmeaza sa semnez un nou contract".

Ajuns la Barcelona in urma unei telenovele care ii poate trimite acum pe fostii sefi la inchisoare, Neymar ramane dedicat clubului si cauzei blaugrana.

Atacantul de 23 de ani, care si-a trecut deja in palmares Liga Campionilor ori titlul campionatului Spaniol cu Barcelona, a fost curtat intens in vara de Manchester United, dupa cum a recunoscut chiar tatal sau. In ciuda interesului sporit pentru serviciile sale, Neymar nu planuieste sa plece de langa Messi si Luis Suarez.

Internationalul brazilian este omul cheie al Barcei in acesta perioada, accidentarea lui Messi propulsandu-l in pozitia de "locomotiva" a echipei. Iar cu cele patru goluri marcate in weekend, in meciul cu Rayo Vallecano (5-2), Neymar a dovedit ca poate suplini absenta lui Messi.

"Imi prelungesc intelegerea cu Barca"

Pe langa forma foarte buna aratata si pe langa cele patru goluri marcate in poarta echipei la care joaca si Razvan Rat, Neymar le-a mai dat fanilor Barcei un motiv de bucurie.

Brazilianul a anuntat la finalul partidei cu Rayo ca este pregatit sa semneze prelungirea contractului cu Barcelona.

"Negocierile sunt in desfasurare. Mai am multi ani de contract aici, dar voi semna prelungirea. Fanii pot sta calmi", a spus Neymar pentru beIN Sports.

Neymar a fost laudat indelung si de Luis Enrique dupa meciul cu Rayo, antrenorul spunand despre jucatorul sau ca a facut un meci "electric".

Pentru Barcelona urmeaza meciul din Liga Campionilor cu BATE Borisov, marti, de la 21:45. Rezumatele tuturor meciurilor din UEFA Champions League se vad la Sport.ro, in fiecare seara de Liga.