Sah-mat in 7 secunde! Vezi aici cel mai rapid gol din istoria Primera Division!

Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2008, 16:09
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2008, 16:09
VALLADOLID 2 - 1 ESPANYOL A INTRAT IN ISTORIE!!
Valladolid a intrat in istoria Primerei Division! Atacantul lui Valladolid - Liorente a reusit cel mai rapid gol din istoria campionatului Spaniei - a marcat dupa numai 7 secunde in victoria, 2-1 cu Espanyol."O baie galbena a inecat Valencia" sau "Villarreal s-a distrat cu Valencia" sunt titlurile presei din Spania dupa victoria echipei lui Manuel Pellegrini cu 3-0. "Trebuie sa acceptam ca Villarreal a fost mai buna" a spus Koeman in Marca dupa infrangerea de pe El Madrigal. Gazdele au deschis scorul in minutul 6 prin fostul jucator al lui Arsenal, Robert Pires, care a prins un sut de zile mari. Valencia a replicat prin Baraja, dar sutul sau a fost respins de Diego Lopez. Turcul Nihat a avut ocazia sa mareasca diferenta, dar rezerva lui Canizares - Hildebrand a aparat. Portarul Valenciei nu a mai putut face nimic in minutul 63, cand Capdevila a dus scorul la 2-0. Tabela a fost inchisa cu 20 de minute inainte de final de Nihat - turcul a primit o pasa de la Rossi si a lobat superb peste  Hildebrand. 3-0 pentru Villareal si gazdele urca pe trei in Primera Division, la 12 puncte de liderul Real. Valencia lui Koeman e abia pe 8.

Vezi aici cel mai rapid gol din istoria Primera Division!